top of page

Мед бджолиний

Склад меду.
За своїм мінеральним складом мед схожий зі складом крові! Саме це обумовлює швидке засвоєння меду, його харчові, дієтичні і лікувальні властивості. Хімічний склад меду відрізняється різноманітністю, але в загалі до нього входять: вода, глюкоза, фруктоза, сахароза, декстрини, азотисті речовини, діастаза і кислоти.

Волоський горіх

Волоський горіх самий унікальний і незвичайний представник рослинного світу. В ньому май же всі частини мають високі лікувальні властивості. Таким чином, волоський горіх вносить значний вклад в природну комору, та сприяє позбавленню людського організму від багатьох недуг. В багатьох країнах світу він століттями застосовується як чудовий лікувальний засіб.
Ще Авіценна рекомендував волоський горіх для харчування при виснаженні та лікуванні важких захворювань. А жерці в стародавньому Вавилоні не дозволяли простим людям вживати горіхи в їжу. Геродот, давньогрецький історик, писав у своїх працях, що волоські горіхи наділені особливою життєвою силою.
Особливо корисний волоський горіх для мозку, серця і печінки.

Фундук

Плід фундука - горіх з дерев'янистою шкаралупою, що знаходиться в лістовій обгортці.
Насіння (ядро горіха) покрите тонкою оболонкою і складається з двох м'ясистих сім'ядоль.
Фундук містить 63 - 75% жирів, 15 - 23% білків, 6 - 10% вуглеводів. В ядрах фундука міститься близько 60% масла, що складається з гліцеридів олеїнової, стеаринової і пальмітинової кислот, які перешкоджають росту холестерину в крові, захищають від судинних захворювань, а також вкрай необхідні для зростаючого організму.
Білків в 100 г ядер фундука приблизно стільки ж, скільки в 100 г нежирного м'яса або сиру, при цьому білки фундука майже рівноцінні білкам молочних продуктів.

Мигдаль

Мигдаль - одне з найцінніших плодових рослин. Відноситься воно до сімейства рожеві, та до роду - слива. Тому, говорити, що мигдаль - це горіх, велика помилка. Але саме так багато і називають смачні і корисні ядерця з кісточок мигдалю.
Ядро мигдалю - високоживильний, дієтичний і лікувальний продукт. Зміст жирної олії в ядрі мигдалю в залежності від сорту може варіювати від 49,9 до 67,7%, а вміст білка від 14,7 до 34,9%. Це найбагатіша білком садова рослина. В ядрі мигдалю містяться різні мікроелементи і вітаміни, необхідні для підтримки здоров'я людини.
По живильній цінності ядро мигдалю значно перевершує пшеницю, багато тваринних продуктів: м'ясо (яловичини), молоко, рибні вироби, а також всі фрукти і овочі, які ростуть в помірній і субтропічній зонах.

Кокос

Плід кокосової пальми - це кістянка, приблизно 30 см діаметром - кокоси зазвичай круглі. Важать вони до 2,5 кг, і покриті волокнистою оболонкою, але під нею є ще і шкаралупа, яку дуже важко розбити. Усередині плоду знаходиться м'якоть і кокосове молоко - основний продукт, шо одержують з кокосових горіхів.
Взагалі-то використовується весь кокос, без залишку, та й все пальмове дерево теж - причому в різних сферах.

Кунжут

Насіння кунжуту використовують для виробництва масла. Це цінний дієтичний продукт, який широко застосовуваний в кулінарії. Масло кунжута - чемпіон за змістом фітостерини - речовини, здатної знижувати рівень холестерину в крові. У 100 грамах цього продукту міститься 74% добової дози міді, 31% магнію і 35% кальцію. Воно містить сезамолін - природний антиоксидант, що омолоджує клітини, регулює кисневий обмін в організмі і зміцнює імунітет. Кунжут допомагає боротися зі стресом і напругою, запобігає захворюванням нервової системи. Чудово підходить для фритюру.
На Сході кунжут асоціюється з безсмертям. У Китаї насіння кунжуту вважаються продуктом, що продовжує і зміцнює дух. У Аюрведе сезамову олію використовують зовнішньо для лікування шкірних захворювань. 

Гарбузове насіння

У насінні гарбуза міститься величезна кількість речовин, які здатні надати допомогу в лікуванні і профілактиці багатьох захворювань, зміцнити імунітет. Фахівцями, що вивчають склад гарбузового насіння, було встановлено, що в них є вітаміни, мінерали, мікроелементи, які необхідні організму людини для нормальної життєдіяльності. Також вони прийшли до висновку, що знайти такий продукт, який би відповідав за складом гарбузовим насінням і не мав протипоказань до застосування, досить складно.

Родзинки

Родзинками називаються висушені природним способом або за допомогою спеціальних пристосувань ягоди винограду. Ізюм відноситься до сухофруктів, є одним з найдоступніших видів, використовується практично у всіх світових кухнях. 
Зустрічається ізюм в різних колірних «категоріях»: жовтий, помаранчевий, кольору оливок, коричневий, синьо-чорний. Ізюм буває різних видів - дрібного і середнього розміру без кісточки, побільше з однією або декількома кісточками. Безкісткові родзинки часто називають кишмиш і коринка (світлий і темний відповідно).

Курага

Курага - висушені плоди абрикоса, має безліч корисних властивостей. Щоб отримати з абрикосів курагу, відбираються стиглі цілі плоди, які спочатку миють, потім розрізають і видаляють з них кісточку. Після цього плоди залишають сушитися на сонці. Таким чином, приблизно після тижня перебування під сонячними променями, курага готова до вживання. Необхідно також відзначити, що для отримання одного кілограма кураги використовують п'ять-шість кілограм абрикосів.

Чорнослив

Чорнослив - це сушені плоди сливи, найчастіше з сортів ренклод і угорка. Для отримання якісних сухофруктів вибирають самі спілі і солодкі плоди сливи.

Сушать чорнослив на пару, попередньо бланшують в киплячій воді. При цьому корисні властивості сливи зберігаються в цьому продукті.
Найприємніше, що цей продукт не потребує будь-яке додаткове приготування, а смак його сам по собі чудовий.

Фінік

Сушені фініки - це висушені плоди фінікової пальми. Плоди фінікової пальми вирощують з давніх часів. Їх називають "пустельним хлібом", що говорить про високу цінність цього продукту. У м'якоті плодів міститься безліч вітамінів і мінеральних речовин, необхідних для здоров'я.
Це лакомство широко культивуюється в жарких країнах і надходить у продаж по всьому світу. Найчастіше ми купуємо фініки у вигляді сухофруктів, тому що саме в сушеному вигляді вони набувають властивий їм духм`яний аромат і сладкувато-пряний смак.

Інжир

Інжир - листопадне дерево, що росте в субтропічному кліматі. Відноситься він до роду Фікус сімейства тутових. Інжир часто називають фігою, смоквою, фіговим деревом або винною ягодою. Є підстави вважати, що саме інжир - найдавніша культурна рослина, відома людині. Батьківщин інжиру - гірська область древньої провінції Малої Азії - Карії, звідки й походить латинська назва рослини. Інжир вирощували на території Аравії, потім в Сирії, Фінікії та Єгипті. В даний час інжир має широке поширення в Середземноморських країнах, на Кавказі, в Криму, на узбережжі Чорного моря.

Годжи

Ягоди годжі або «червоний алмаз» по китайській легенді приносять молодість. За текстурою і кольором нагадують родзинки. Виростають в китайській провінції Нінся-Хуей на протязі вже більше 5000 років. І тільки останній чвс вони стали викликати дикий інтерес в США і країнах Європи. Спочатку в одному австралійському журналі ці ягоди представили як новий антицелюлітний засіб. Пізніше вже в газеті «Los Angeles Times» з'явилася замітка про протиракові властивості годжі. Весь західний бомонд тут же випробував їх на собі.

Банан

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Ананас

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Вишня

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Калина

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Пилок квітковий

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Сік лимона

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Цедра лимона

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Оливкова олія

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

Please reload

Натуральні компоненти сумішей та їх властивості

bottom of page