
У перекладі з усіх азіатських мов назва насіння кунжуту означає «масляна рослина». Плід кунжуту - коробочка з безліччю насіння, що містять до 60% олії. Смак насіння кунжуту кислуватий, маслянистий, горіховий.
За вмістом кальцію кунжут перевершує більшість харчових продуктів, навіть багато сортів сиру. Кальцій може становити до 1.4г на 100г насіння! Крім того, це насіння містить багато заліза - в 100г близько 16мг. Кунжут займає почесне місце серед продуктів, показаних для хворих на остеопороз. При початкових проявах цього захворювання можна контролювати ситуацію дотриманням дієти, до складу якої входять препарати і продукти, багаті кальцієм, в тому числі і кунжут.
У склад насіння кунжуту входять вуглеводи, амінокислоти, білки і вітаміни А, В, Е, С. Також він багатий на кальцій, фосфор, залізо, калій, магній і інші мінеральні сполуки. У його склад входить речовина фітин, що сприяє відновленню мінерального балансу організму. Кунжут вміщує харчові волокна і лецитин.
Вживання кунжуту покращує стан нігтів, волосся. Ця рослина позитивно впливає на склад людської крові. Кунжут стимулює збільшення росту людини завдяки вмісту в ньому речовини рибофлавін.
Тіамін, що знаходиться у кунжуті нормалізує обмін речовин і покращує роботу нервової системи. А ще до складу кунжуту входить вітамін РР надзвичайно корисний для роботи травної системи.
Завдяки наявності в кунжуті фітостерини, знижується ризик захворювання атеросклерозом, через те, що кунжут виводить холестерин з крові. Його корисна властивість допомагає боротися з проблемами ожиріння.
Для жінок у віці від 45 років, кунжут особливо корисний. У ньому міститься фітоестроген, який вважається замінником жіночих статевих гормонів.
В кулінарії використовують білий і чорний кунжут. Чорний, необроблений, - частіше в салатах, він найбільш ароматний. Білий - для страв з термообробкою.
Злегка обсмажені насіння з кунжуту - універсальна приправа, яка розкриває смак основних компонентів і прикрашає будь-яку страву. Чудово поєднується з цим насінням практично будь-яке м'ясо, особливо свинина, яловичина, птиця.
У арабській кухні поширена паста на основі меленого кунжуту, яка називається тахини (також відома як тхина, муха, тахін). Вона традиційно використовується в закусці хумус та багатьох інших стравах народів Близького Сходу. Її роблять їх гороху, нуту, часнику і перцю.