top of page

Кокосову м'якоть можна вживати в їжу в сирому вигляді або в сушеному - вона дуже корисна.З кокосового масла, одержуваного з цієї м'якоті, виробляють мило, маргарин (відомий у нас, як кокосовий жир), свічки, а залишки макухи згодовують худобі - макуха теж дуже поживний продукт.

Кокосове молоко отримують, витримуючи терту м'якоть в гарячій воді - так з нього витягуються масла і ті речовини, які дуже смачно і солодко пахнуть. Отримана емульсія відрізняється досить високою жирністю - до 20%; жир відокремлюють від рідини, таким чином залишаються смачні кокосові вершки.

 

Кокосові горіхи ростуть по 15-20 штук разом, і дозрівають повністю приблизно за 8-10 місяців. З одного дерева в рік збирають не так багато горіхів - до 120 штук, однак пальм в південних країнах багато, і вони можуть давати плоди протягом 50 років.

У м'якоті горіхів містяться вітаміни С, Е і групи В; мінерали - фосфор, калій, кальцій, залізо; натуральний цукор, мінеральні солі, жири, протеїни, вуглеводи, клітковина.
Всі ці речовини відновлюють сили нашого організму, покращують зір, допомагають при багатьох захворюваннях. У країнах, де ростуть кокосові горіхи, їх молоком і м'якоттю здавна лікували холеру і діарею.

Молоко кокоса дуже добре втамовує спрагу і корисно при захворюваннях нирок. При регулярному вживанні кокоса, шкіра стає гладкою і ніжною, тому що харчується зсередини.
Кокосове масло теж є дуже цінним продуктом: воно швидко засвоюється, попереджає розвиток атеросклерозу, онкології, руйнування клітин і тканин.

 

Вживання продуктів з кокоса знижує в крові рівень «шкідливого» холестерину, приводить в норму імунітет, стимулює розмноження здорової кишкової мікрофлори, зміцнює тканини кісток і зубів. Кальцій, що міститься в м'якоті кокоса, прекрасно засвоюється нашим організмом, тому її корисно вживати тим, хто схильний до остеопорозу, і особливо жінкам.
Вітамін Е, що міститься в маслі кокоса, покращує репродуктивну функцію.

У тих країнах, де ростуть кокоси, їх найчастіше використовують в кулінарії, але їх лікувальні властивості теж не залишаються незатребуваними. Дуже часто кокосові продукти використовують для лікування шкіри і волосся, так як вони мають регенеруючі властивостями, ліквідують пігментні плями, нормалізують роботу сальних залоз, лікують вугри та прищі.
Зовнішнє застосування кокосового масла очищає шкіру, повертає їй пружність і м'якість.
У косметичній промисловості це масло використовується у виробництві шампунів, бальзамів, масок для волосся - після застосування таких засобів волосся стає здоровим, сильним і легко розчісується.
Мило та інші засоби для вмивання теж часто включають похідні кокоса; додають їх також в креми, молочко і іншу косметику. Мило з продуктами кокоса дозволяє використовувати для миття навіть жорстку воду.

У кулінарії використовується весь кокосовий горіх.
Найчастіше кулінари використовують стружку, кокосовий сік і молоко. Сік і молоко видобуваються різними способами: сік виливають з кокоса відразу, а для отримання молока треба вимочувати стружку в воді. Кокосова стружка часто використовується для прикраси страв, у виробництві вишуканих лікерів і вин. В якості приправи до м'ясних і овочевих страв кокос часто використовується в кухнях східних країн.

Жирні масла, що містяться в кокосі, приносять користь нашому організму, так як допомагають спалювати надлишки жирів, сприяючи підтримці здорової ваги. Тому на основі похідних кокоса створюються різні варіанти дієт.

З іншого боку, кокосове молоко є дуже калорійним продуктом. Якщо молоко густе, це означає, що в ньому багато насичених жирів, і безконтрольно вживати його не слід, особливо тим, хто схильний до зайвої ваги - завжди потрібен індивідуальний підхід і певна система.

Щоб вилити з плоду рідину, треба проробити 1-2 отвори в поглибленнях з одного його кінця - тоді рідина виллється вільно. Кокосовий сік дуже смачний охолодженим, а молочко дуже добре в коктейлях.

Щоб відкрити кокос, не варто бити по ньому молотком або сокирою, як іноді показують у пригодницьких фільмах - досить простукать по колу молотком, і можна розламати горіх на половинки. Можна і без молотка, якщо ретельно пошукати і знайти природну лінію, по якій горіх легко розламати - всунути міцний ніж і натиснути, як на важіль - горіх розломиться.

Тоді залишиться тільки відокремити м'якоть, і використовувати її, як завгодно. Є сорти кокосових горіхів, що містять всередині желе, а не молочко - це також дуже цікавий продукт.

Кокос

bottom of page