top of page

Ядерця мигдалю солодкого, дуже смачні в сирому вигляді. Але деякі вважають за краще їх підсмаженими або підсоленими. Наприклад, підсмажений і підсолений «горішок» мигдальний, прекрасно поєднується з різними напоями.
 
Входить мигдаль солодкий і до складу різних десертів, наприклад таких як медові суміші у поєднанні з фруктами і ягодами . Його можна додавати в морозиво, печиво, тортики. Багато солодощів набувають особливого смаку, якщо в них додають мигдаль.

Практично половину корисних речовин в мигдалі, займають жири - 49,42 г на 100 г продукту. Трохи більше 20 г належить білкам. На харчові волокна доводиться 12г. Вуглеводи займають близько 10г, вода - 4,7 г,  зола - 2,99 г.
 
У мигдалі присутній багатий спектр жирів і жирних кислот. Насичені жири, а їх в цьому продукті п'ять, складають майже 4г від загальної кількості жирів. Перше місце в цьому ряду займає за кількісним складом пальмітинова кислота - 3,04 г. Слідом йде стеаринова кислота - 0,66 г. Арахінова, маргаринова і мілістінова кислоти займають всього по 0,01 г.

Мигдаль містить в собі цілий ряд мононенасичених жирів. На їх частку припадає 30,89г.
Якщо врахувати добову потребу людського організму в саме цих компонентах, то 100 г мигдальних «горішків», забезпечують Вас на 140%. Особливу цінність представляють олеїнова і лінолева кислоти.
 
Амінокислотний ряд представлений як незамінними, так і замінними кислотами. Всі вони унікальні і кожна грає свою особливу роль у нормальному функціонуванні нашого організму.
 
Багато незамінних кислот, якщо розібрати їх в процентному співвідношенні, складають в 100г мигдалю майже половину добової норми. Це триптофан - 52%, гістидин - 51%,
Ізолейцин і лейцин, відповідно 47% і 45%. Є в «горішках» не менш важливі - валін, треонін, метіонін. Всього ж 12 незамінних амінокислот.
 
Замінні кислоти теж представлені значним складом. Всього їх вісім. Найбільший відсоток займає кислота глутамінова - 6, 81 г. Є аспарагінова кислота 2,91 г, гліцин 1,47г, пролін 1,03г та інші.
 
Багаті ядра мигдалю і вітамінами. 100 г «горішків» містять 56% добової норми для людини у рибофлавіну. Називають мигдаль вітаміном B2. З цієї B групи, є в мигдалі тіамін 0,21мг та піридоксин 0,14мг. Важливо відзначити наявність і пантотенової кислоти 0,47мг, вітамін B9 50мг.
 
Представлені також і інші групи вітамінів. Так, вітаміну PP в мигдалі - 6,95мг. Це 35% його денної норми.
 
Деякими макроелементами мигдаль насичений настільки, що з'їдаючи всього кілька насіння, можна заповнити добову потребу організму в цих компонентах. Це магній, якого в 100 г «горішків» 268мг, фосфор, якого в мигдалі 484мг, калій - 705мг і кальцій - 264мг.
 
Серед мікроелементів в ядрах мигдалю особливо виражені марганець - 2,29мг і мідь - 1мг. Також є залізо, цинк і селен.

Різні захворювання, причому, навіть хронічні, можуть відступити, якщо ввести в свій раціон мигдаль. Здоровій людині, щоб підтримувати свій міцний організм в нормі, досить з'їдати всього пару «горішків» в день, адже мигдаль досить поживний і насичений корисними речовинами.

 

Біологічно активні речовини, що знаходяться в «горішках», поліпшують склад крові, тому мигдаль застосовують в лікуванні анемії. Сприятливо діє вживання мигдалю на селезінку і печінку. Мыкроелементи, що входять до складу ядер мигдалю - магній, фосфор, калій і інші корисні компоненти, мають стабілізуючу дію на функціонування серцево - судинної системи.

Мигдаль входить в список натуральних продуктів, що мають антиоксидантні властивості. Речовини, що знаходяться в ньому, перешкоджають руйнуванню здорових клітин. А це означає, що ризик появи злоякісних новоутворень, набагато знижується. Таким чином попереджається розвиток онкологічних захворювань.

 
Солодкі мигдалики не тільки смачні, вони ще й дбають про стан шлунка і кишечника. Лікування виразки шлунка або дванадцятипалої кишки стає набагато успішніше, якщо в раціоні хворого з'явиться мигдаль.

 

Чоловікам, які комплексують через облисіння, можна виправити становище, роблячи кашку з товчених «горішків» і свіжого коров'ячого молока. Змішавши ці інгредієнти, треба накладати суміш на поверхню голови, де з'явилися залисини.

Мигдаль

bottom of page