top of page

Інжир відомий, перш за все, в сухому або в'яленому вигляді. Смак у нього приголомшливий - в міру солодкий, ніжний і свіжий одночасно. Колір плодів може бути від світло-зеленого до червоно-коричневого і темно-синього.
 

У складі інжиру містяться клітковина, фруктоза, глюкоза, бета-каротин, вітаміни В1, В2, В5, С, Н і РР, а також необхідні мінеральні речовини: калій, кальцій, магній, фосфор і натрій, органічні кислоти і дубильні речовини. За змістом калію інжир поступається тільки горіхам, а наявність цього мінералу необхідна для нормальної роботи серцевого м'яза і кровотворення.

Інжир корисний при захворюваннях нирок і печінки, так як має сечогінний ефект. Продукт особливо затребуваний для всіх, хто має проблеми з судинами, тому що відмінно розширює їх і знімає непотрібну напругу. Благотворно впливає інжир на діяльність шлунково-кишкового тракту, володіючи легкою проносною властивістю, інжир сприяє нормалізації метаболізму. Маленькі кісточки в м'якоті - відмінні баластні речовини, які легко розбухають в шлунку.

 

Медики рекомендують використовувати інжир як потогінний, жарознижуючий і протизапальний засіб під час застуди.


При захворюваннях серцево-судинної системи інжир особливо корисний, так як відмінно знімає спазми і розріджує кров. Також інжир знижує ризик ішемічної хвороби серця і виникнення ракових пухлин. Крім того, він зміцнює і підтримує міцність кісткової тканини.


Калорійність інжиру становить 49 ккал на 100 грам продукту.


Найчастіше використовується інжир в сушеному вигляді, як сухофрукт, але і свіжий інжир відмінно поєднується з сухими винами, сирами з блакитною пліснявою і хамоном.

З інжиру варять варення, джеми, повидло і пастилу, його додають в пряники і цукерки, фарширують сиром з горіхами. З інжиру готують різні напої, домашнє вино і настоянки. Інжир можна запікати і в'ялити, поєднувати з дикою птицею та свининою.

 

Виростити інжир не тільки як декоративну прикраса саду, а й отримати врожай можна навіть в середній смузі, при сприятливих погодних умовах - достатку сонячних днів і відсутності посухи.

Інжир умовно поділяють на технічні сорти, десертні і сухофруктовий. Найпоширенішими сортами інжиру вважаються: Білий (медовий), Абхазький фіолетовий, Карликовий, Сочинський, Далматський, Муасон, Сірий ранній. Багато назв сортів інжиру дуже поетично звучать: Кадота, Сан Педро чорний, Брожіотто неро, Лардаро, Рандіно, Шаві Легві, Вердін, Пускенде, Брунсвік, Сабруція рожева. Деякі сорти дають два врожаї на рік, але в субтропічних погодних умовах. Всі сорти розрізняються за відтінками смаку, але кожен має яскраво виражену солодкість і чудовий аромат.

 

Інжир

bottom of page