top of page

Чорнослив є найпопулярнішим з усіх відомих нам сухофруктів. Користь для організму чорнослив надає завдяки вмісту в його складі пектинових речовин, рослинної клітковини, органічних кислот, цукру.

Чорнослив багатий на вітаміни В1, В2, С, РР, провітамін А, містить калій, натрій, магній, фосфор, залізо.


Він має властивість пригнічувати ріст хвороботворних мікробів: сальмонелу і кишкову паличку. Його можна використовувати в продовження свіжості м'яса.

Вживають чорнослив як окремо, так і в складі багатьох страв, напоїв. Без нього неможливо уявити компоти, м'ясні страви. Він також додасть пікантний смак приготовленого вами плову. Чудове лакомство - чорнослив у шоколаді!

 

Цей сухофрукт допоможе при запорах. Він корисний для всього шлунково-кишкового тракту і делікатно очистить Ваш організм. Завдяки своїм дієтичним властивостям позбавить Вас від двох - трьох зайвих кілограмів.
 

Продукт цей показаний при захворюваннях ротової порожнини, нормалізує кров'яний тиск, підвищує працездатність, і в цілому надає омолоджуючу дію на організм.
 

Справжній, корисний чорнослив повинен бути чорного кольору,  бути солодким, з невеликою кислинкою і не повинен гірчити! Ось один із способів перевірки: чорнослив потрібно замочити на пів години і справжній при цьому місцями побіліє, а оброблений хімікатами - ні.
 

В 100г сухофруктів - 231 ккал. До речі, 100 г чорносливу - це приблизно 10 плодів, так як одна штучка важить близько 10 грамів.
 

У чорносливі містяться антиоксиданти. Ці речовини допомагають роботі судин, зокрема очищають їх від холестеринових бляшок. А ще вони борються з вільними радикалами, що і пояснює користь чорносливу для профілактики онкологічних недуг.

То вже насправді смачні ліки. Хоча відразу і не зрозумієш - ліки це, або більше ласощі.

 

Якщо говорити про жіноче здоров'я і здатності чорносливу приносити йому користь, до перерахованих вище корисних властивостей варто додати ще одну. На думку американських вчених щоденне вживання 100г чорносливу здатне запобігти крихкість кісток. Особливо важливо це для жінок «у ​​віці», що наближаються до періоду менопаузи, коли розвиток остеопорозу найбільш ймовірний.
Для зміцнення кісток і запобігання їх крихкості в чорносливі є «повний набір». Бор в поєднанні з кальцієм і вітаміном D, що міститься в сухофруктах,  сприяє збереженню кісткової маси.

 

Перебуваючи в «цікавому положенні» жінки ретельно ставляться до вживання будь-яких продуктів. Це правильно, адже в період гормональної перебудови організм може по-різному відреагувати на будь-яку речовину. У меню повинні бути лише свіжі, перевірені і нешкідливі для мами і малюка продукти. Що стосується чорносливу, то його вживання в період вагітності не заборонено. Навіть навпаки - показано з метою вітамінізації організму і підтримки майбутньої матусі в нормальній фізичній і моральній формі. А якщо жінку, як часто буває в період виношування дитини, турбують проблеми з запорами, то чорнослив навіть обов`язково слід включити в раціон. Це натуральне проносне, м'яко вплине на шлунково-кишковий тракт, нормалізує обмін речовин, і не дасть навантаження на печінку, на відміну від фармацевтичного препарату.
 

Чим корисний чорнослив для тих, хто стежить за своєю вагою і прагне трохи її підкоригувати?
 

Він знижує рівень холестерину. Як ми вже знаємо, чорнослив бореться з накопиченням холестерину. Але крім руйнування шкідливих відкладень, сухофрукт ще й сприяє тому, щоб цей непотрібний холестерин вийшов з нашого організму. А зниження холестерину - це один з кроків на шляху до схуднення.

Має низький глікемічний індекс. А значить, з'їдені плоди будуть дарувати почуття ситості довше, запобігаючи передчасній появі почуття голоду. У них досить клітковини, щоб створити відчуття наповненості в шлунку. Він стане відмінним перекусом, який, не дивлячись на солодкість і вміст природних цукрів, все ж більш корисний, ніж схоплений похапцем бутерброд з хлібом і маслом. У сухофруктах немає насичених жирів, наслідком скупчення яких є не тільки ожиріння, але і хвороби серця.

До речі, про солодощі чорносливу. Всім, хто коли-небудь обмежував себе, сидячи на дієті, пам'ятається, як хочеться чогось солоденького в той час, як практично всі солодкі ласощі дієтами зазвичай заборонені. Так ось чорнослив - не той випадок. Дві-три сушених сливи - і ви не відчуваєте себе нещасною людиною через порушену дієту. Так що для підтримки позитивного настрою під час дієти це теж корисно.

Чорнослив вважається непоганим антидепресантом. А будь-яка дієта - це стрес, масштаб якого вимірюється типом і тривалістю самої дієти. Але те, що обмежуємо ми себе в чомусь - це факт. Наш організм негайно реагує на обмеження «образою», яка може виразитися в депресії, порушенні сну, перепадах настрою. Так ось живильний і корисний склад чорносливу врятує нас від цих негативних явищ. Перекушування чорносливом позбавлять вас від поганого настрою, поліпшать розумовий і емоційний стан.

Чорнослив підживлює організм в період обмежень. Виключення з раціону певних продуктів може стати причиною виснаження запасів корисних речовин в нашому організмі. Але чорнослив здатний впоратися і з цим завдяки вмісту вітамінів і мінералів. Вітамін Е і бета-каротин врятують від в'ялості і старіння шкіри. А ось калій (якого в чорносливі, до речі, більше ніж в банані в 1,5 рази) корисний для м'язових тканин.

І ще одна корисна для схуднення властивість чорносливу - здатність активізувати обмін, речовин, налагоджувати стілець і позбавляти від запорів. Теж важливо в боротьбі за стрункість, а точніше навіть є одним з обов'язкових умов будь-якої боротьби за схуднення.

Одне з поширених засобів - йогурт з чорносливом, користь яких і полягає в налагодженні роботи шлунково-кишкового тракту. Однією склянкою несолодкого йогурту або кефіру і 4-5 плодами чорносливу можна успішно замінити один з прийомів їжі під час дієти.
Чорнослив можна просто з'їсти, запиваючи йогуртом або нежирним кефіром, можна порізати плоди і всипати в кефір, а можна збити все на блендері, приготувавши корисний і смачний коктейль.

Чорнослив

bottom of page